15. 5. Křížem krážem naším krajem, přednáška o Indii

Ve středu 15. 5. se vybraní žáci 7. A vypravili do Kulturního domu ve Všenorech, kde proběhl již IX. ročník prezentační přehlídky spřátelených škol Křížem krážem naším krajem. Letošní témata byla Náš region a umění a Náš region v knihách. Žáci 7. ročníku si připravili dvě prezentace, jednu o prvorepublikovém herci Ferenci Futuristovi a druhou o vybraných černošických vilách. Celá akce se nesla ve velmi příjemném duchu a žáci měli možnost vylepšit své prezentační dovednosti. Už nyní se těšíme na příští X. ročník, který bude souviset s výročím konce druhé světové války.

Ostatní žáci ovšem nemuseli smutnit, že zůstávají ve škole, neboť se s paní učitelkou Springlovou zúčastnili přednášky paní cestovatelky Motani. Přednáška probíhala v Clubkině v Černošicích a tentokrát se žáci mohli alespoň na chvíli přesunout do Indie. Součástí přednášky byla i ukázka vázání tradičního oděvu sárí a kvíz. Věřím, že si žáci tuto akci společně užili.

Petra Bayerová