22.4. – Den Země

22.4. je Den Země. Do školy přijeli experti z Triloparku a připravili pro děti skvělá stanoviště.

Děti měly možnost zahrát si na paleontology a vyzkoušet si spoustu zajímavých aktivit. Některé děti byly z akce tak nadšené, že se rozhodly, že se z nich stanou paleontologové nebo archeologové 🙂

• Každý si vytvořil sádrový odlitek vyhynulého živočicha.
  • Společně žáci pomocí archeologických štětců odkryli třímetrovou dinosauří kostru a od jednoho z lektorů si vyslechli poutavé povídání, jak odkrývání zkamenělin probíhá ve skutečnosti.
  • Další stanoviště byla přehlídka opravdových historických artefaktů, které měly děti možnost zkoumat zblízka a dotykem a to vše doplněno o poutavé povídání. Dokonce jsme si mohli sáhnout i na zkamenělý žraločí trus.
  • Speciální vrtačkou si také děti měly možnost vyzkoušet vytesat zkamenělinu z velkého kusu kamene.

Akce byla opravdu skvělá, moc děkujeme paní učitelce Martině V. za organizaci celé této bájo akce. 🙂

01.05.2022