4.D: Květnové a červnové akce

Na začátku května byla třída 4. D na ŠVP v Nebákově V Českém ráji. Loni jsme zde chodili pěšky, letos jsme v širším okruhu objeli památky a přírodu na kolech. Navštívili jsme Rovensko pod Troskami – zvonice s obrácenými zvony, zámek Hrubá Skála a Hruboskalsko, arboretum Bukovina, Prachovské skály, hrad Kost,  památkovou rezervaci Vesec, torzo Semtínské lípy, městečko Sobotku, Pekařovu bránu, Kopicův statek a přilehlé skalní reliéfy s českými dějinami, hrad Valdštejn. Krásně slunečnou ŠVP jsme zakončili táborákem. Domů se nám tedy vracet rozhodně nechtělo! Moc jsme si ji užili a myslím, že spokojeni byli všichni.

26.5. jsme podnikli celodenní výlet do Tábora + husitské muzeum, kde děti plnily úkoly. Pokračovali jsme na Kozí Hrádek. Tam se děti pořádně proběhly, nasvačili jsme se a jeli do Chýnovské jeskyně, která se dětem moc líbila. Navečer jsme se spokojení a unavení vrátili domů.

1.6. Den dětí – jsme si opět užili v Kouřimi – kostel sv. Štěpána a zvonice opět s obrácenými zvony. Průvodce byl skvělý. Libodřice – kubistická vila s krásnou zahradou, altánem a výborným výkladem. Dále jsme pokračovali do Lipan k památníku slavné bitvy. Tam jsme se nasvačili, zasportovali a navečer se vraceli domů.

6.6. ráno jsme vyrazili po památných vilách v Černošicích. Po zhlédnutí deseti vilek jsme šli do Club kina na představení Ahoj, světe! Je poctou básníku J. Žáčkovi. Uváděly ho sestry Hruškovy a dětem se líbilo. Potom jsme se ještě zastavili v knihovně v Černošicích, kde si výherci výtvarné soutěže Karel IV. – náš nejslavnější král vyzvedli knižní ceny a upomínkové předměty.

Celkově děti byly všude chváleny za znalosti a pěkné chování. Měla jsem z nich velkou radost, snad v nich něco vědomostí a vzájemného kamarádství zůstane. Kéž by!

Radka Lehnertová

08.07.2016