6.B,C: Péťa a vlk

Ve středu 6. 4. 2016 se žáci z 6.B a 6.C ZŠ Černošice vypravili do Prahy na hudební pohádku Sergeje Prokofjeva „Péťa a vlk“.

Do Prahy jsme vyjeli hned ráno, abychom stihli krátkou prohlídku Prahy s výkladem žáků 6.B s tím, že děti z druhé třídy bedlivě poslouchaly a následně vypracovávaly připravené pracovní listy. Žáci se seznámili s historií Prašné brány, České národní banky, domu U Hybernů, domu U Černé Matky Boží a Stavovského divadla. Mohli si tak osvojit charakteristické prvky architektury funkcionalistické, secesní, empírové, gotické i kubistické.

Představení se uskutečnilo v kostele sv. Šimona a Judy v rámci edukativních pořadů Symfonického orchestru hl. m. Prahy. Před zahájením se žáci velmi zábavnou formou naučily poznávat hudební motivy všech pohádkových postav a nástroje, které je představují. Pro žáky bylo představení velkým hudebním zážitkem a ze strany účinkujících je to velmi vítaný nápad, jak přiblížit vážnou hudbu i těm mladším posluchačům.

Darina Kričková

14.04.2016