Robosoutěž 2023/2024

Letošní zadání Robosoutěže (pořádané v květnu FEL ČVUT v Praze) se týkalo třídění barevných kostek. Bylo několik různých způsobů, jak a kam kostky umisťovat. Od těch lehkých (posun do středu hřiště) za méně bodů, po ty složité (zvedání do zásobníku) za hodně bodů.

Ve škole se nakonec daly dohromady 4 týmy. Žáci pracovali nejvíce na řešení zvedání kostek, aby dokázali získat nejvíce bodů. Konstrukce měli zajímavé a na školním trénovacím hřišti ladili roboty k co nejlepším výkonům. Zaměstnali jsme i školní 3D tiskárnu, protože zásobníky se daly zkonstruovat jak z Lega, tak i vytisknout. Pro roboty se hodil každý dílek Lega, takže zásobníky jsme volili tištěné.

Bohužel se nikomu nepovedlo postoupit po prvním kole do vyřazovacího pavouka. I když 2 naděje jsme měli, ale nakonec získané body po 3 jízdách na postup nestačily.

Troufnu si říci, že i přes neúspěch odcházeli žáci s dobrým pocitem maximální odvedené práce, s cennými zkušenostmi a nezapomenutelným zážitkem z vysoké školy.

Ing. Miroslav Krhounek, vyučující robotiky

22.06.2024