Víte jak pomoci, když jde o život?

Víte jak pomoci, pokud vaši pomoc někdo potřebuje?

Nemyslím tím, pokud někdo potřebuje opsat váš domácí úkol nebo výsledky do testu, na který se nenaučil.

Víte a umíte pomoci, pokud jde o život? Víte co, jak a kdy udělat, aby vaše pomoc byla smysluplná a účelná?

Děti z 3.B a 3.E by to již dnes vědět měly. Dnes za námi přijeli zdravotníci z motolské nemocnice a povídali nám o první pomoci.

Připomenuli jsme si důležitá telefonní čísla, oživili si postup, jak se zachovat v konkrétních situacích. Viděli jsme, jak se zachází s přístrojem AED. Ukázali jsme si, jak správně dělat srdeční masáž. Masáž na cvičné figuríně, které říkají Pepa ( rodiče si jistě vzpomenou na figurínu Andulu) si každý vyzkoušel. Mnozí byli překvapeni, že to není tak snadné, jak to při dívání vypadá a to jsme jen trénovali, nešlo o život.

Setkání a povídání se zdravotníky bylo velmi zajímavé a poučné.

V návaznosti na ně jsme si vše zopakovali při tělesné výchově. Vyzkoušeli jsme si simulované telefonáty a trénovali jsme improvizovaný transport zraněného pomocí vlastních sil.

Dnešní zdravověda děti bavila a doufáme, že nám z ní v hlavičkách zůstalo dost, abychom to mohli v případě potřeby pohotově využít.

Třeťáci se svými učitelkami

PS: Jednoznačným favoritem a hvězdou dnešního povídání o první pomoci byl Pepa.