Lovíme

Doba, kdy jsme si museli opatřovat potravu s pomocí oštěpu, šípů či jiné zbraně, je již naštěstí za námi. Přesto jsme stále na lovu.

Lovíme zkušenosti, poznatky, vědomosti, dovednosti, zážitky.

Dnes děti jeden takový zkušenostě- dovednostní lov čekal při tělesné výchově.

Během těchto hodin se seznamují s různými sporty, hrami, trénují svá těla i mysl.

Dnes je čekalo překvapení v podobě práce s „divnými síťkami“.

Seznámily se se hrou, kterou hrávali indiáni- s lacrossem. Ukázali jsme si hrací náčiní, míčky i další vybavení.

Pomocník ke 4.D Lukáš dětem ukázal, jak držet „lacrossku“. S jeho pomocí si všichni vyzkoušeli několik aktivit. Vypadalo to snadně, ale běžet s míčkem a nenechat si ho vyklouznout, dělat slalom a pak se trefit do branky, sebrat míček holí ze země nebo jej chytit z nadhozu spolužáka, nebylo tak jednoduché, jak se zdálo. Z bezpečnostních i praktických důvodů jsme použili tenisové míčky. Ty na lacross jsou ke hře bez chráničů dost tvrdé a tenisáků máme víc.

Hráči lacrossu, my měli box-lacrossového hráče, mají také ochranné vybavení. I to jsme si představili a připomenuli si nutnost chránit své zdraví a zbytečně neriskovat při jakékoliv aktivitě.

Děti se snažily a minilacrossový trénink si užily.

Kdyby někoho tento sport zaujal, může se přijít podívat na trénink nebo zápas v tomto sportu. Nejblíže jej hraje tým v Radotíně.