Seznámení s pedikem

Dnes jsme se věnovali činnosti, které holdoval i náš „otec vlasti“ Karel IV.

Pustili jsme se do pletení košíčku.

Na rozdíl od císaře a krále jsme použili liany – pedik.

Pro všechny kromě lektorů to bylo první setkání s tímto materiálem. V pozici učně byla tentokrát i naše slečna asistentka.

Děti se dozvěděliy o jeho původu a pak se již pustily pod vedením lektorů do práce.

Instuktorkami pří tomto tvoření jim byla jejich paní učitelka Martina a lektorka Hanka.

Kdo zvládl dodržovat několik pravidel: pozorně poslouchat, být pečlivý, dbát instrukcí, pracovat čistě a trpělivě, v případě potřeby nevolat hlasitě SOS, ale vyčkat, až přijde na řadu a bude mu pomoženo, ten se dopracoval k vlastnoručně vytvořenému košíčku či ošatce.

Ač se to na první pohled zdálo snadné, k dosažení cíle bylo třeba dost sil a zejména množství trpělivosti a pečlivosti.

Dětem se pod rukama rodily krásné košíčky, které si dle své volby dekorovaly zaplétáním barevných provázků nebo copánků z vodního hyacintu.

Košíčky si děti odnesly domů.

A výsledek?

Nám se moc líbí.

Můžete se podívat.

Paní učitelka nejen pomáhala, radila a zachraňovala, tvořila také.

TAKHLE SE NÁM TO POVEDLO.