TADY NOVÁ REPUBLIKA

Dnes jsme navštívili výstavu TADY NOVÁ REPUBLIKA, která je zapůjčená naší škole Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského. Výstava je instalována v prostorách školy a postupně ji navštíví všichni žáci se svými učiteli. My ji viděli mezi prvními. Výstava je realizována ku příležitosti 100.výročí vzniku republiky. Prostřednictvím jedenácti panelů jsme se seznámili s okolnostmi vzniku republiky i s tím, co mu předcházelo, s osobnostmi, průmyslem i běžným životem. Srovnávali jsme podmínky tehdy a dnes. Děti pracovaly ve skupinách s pracovními listy. Výstavě a jejím tématům se budeme věnovat ještě v hodinách českého jazyka a prvouky. Výstava je velmi zdařilá. Je skvělé, že máme možnost se s ní seznámit na půdě naší školy. Děkujeme.

04.04.2018