Kroužek ručních prací v prvním pololetí

Tento rok vedu každou středu nový kroužek v rámci školní družiny: Ruční práce.

Za první pololetí školního roku 2018/2019 se děti navštěvující kroužek zdokonalily v trpělivosti a samostatnosti.

Naučily se:

• navazovat přízi, umotat pavučinku, vytvořit dráčka a želvičku technikou „božských ok“
  • vytvořit panáčka/panenku ze střapce a zvířátko z bambulky
  • základní uzlík na drhání náramků s barevným vzorem proužků, véček a rybiček
  • vytkat kobereček, který si mohly dotvořit dle své fantazie
  • proplést kytičku a prošít jí střed
  • plést na rámu

V dalším pololetí se chystám děti naučit základní (i vyšívací) stehy, učit se začneme s plastovou jehlou a děrovaným kartónem. Čas ukáže, kdy začneme používat klasickou jehlu a oděvní materiál.

Nebudu s dětmi vytvářet nudné vzorníky, ze všech činností na kroužku vznikne originální výrobek.

V blízké budoucnosti plánuji, že si děti ušijí čepici, peněženku na drobné, sáček na drobnosti, vycpané zvířátko, vyšijí pár obrázkůapod.

Tvoříme pro radost a všechny výrobky si děti nosí domů. Věřím, že mnohé z nich byly někomu s láskou věnovány.

Těším se na další práci s Vašimi dětmi

Anna Totušková

vychovatelka