Velikonoční tradice

Ač se to nezdá, velikonoce se blíží. Neděle stříbrná, zlatá – ty všichni známe. Patří k adventnímu období. Co je však neděle sazometná, kýchavá nebo květná? O předvelikonočních nedělích a nejen o nich jsme si povídali včera na programu v Čechově stodole. Jako vždy nás tu přivítalo útulné, domácí prostředí s teplíčkem vycházejícím přímo z pece. Velikonočním obdobím a jeho tradicemi nás provázel pan Dorota Máchalová (ano, opravdu pan :)). Nebylo to s ním-ní úplně snadné, jelikož své posluchače zkoušel/a a kontroloval/a si jejich pozornost a znalosti. Ovšem práce přináší koláče – v našem případě odměnu. V dílničce si děti vyrobily velikonoční dekoraci – dřevěného zajíčka. Bylo to příjemné, tvořivé a natěšilo nás to na jarní svátky. Velikonočním tradicím se budeme ve škole ještě věnovat.