Výroba dárků pro budoucí prvňáčky

Jako každý rok se i letos během března ve všech odděleních ŠD vyrábí dárky k zápisu do 1. tříd.

Povídáme si s dětmi o tom, jaké to bylo, když ještě chodily do školky, kdo se těšil do školy a kdo ne.

Děti se brzy rozpovídají a vzpomínají na svůj zápis, v paměti loví, jaké úkoly dostaly od paní učitelky, která je měla na starost.Vyprávějí, co jim šlo a s čím měly naopak největší potíže. Přemýšlíme spolu, čím bychom mohli udělat radost budoucím prvňáčkům my. Ukazuji dětem obrázky výrobků z minulých let. Jako vždy vybereme jednoduchý a rychle hotový výrobek s malou odměnou za vynaložené úsilí.

Na výběr toho budou mít děti ze školek opravdu mnoho. My Medvídci jsme se vrhli na zamilovaná zvířátka se srdíčkovým bonbónkem. Tygříci skládají origami motýly. Sovičky vytváří kouzelné ptačí dekorace. Žirafky zdobí dřevěné káči nejen drahokamy. Veverky si hrají s papírem a pod jejich packami vznikají působivé stojánky na tužky. Želvičky vsadily na ježka na tyčce. Tučňáci skládají roztomilé malé myšičky z hnědého papíru a malé Žabky vymyslely barevné papírové mobily na procvičení číslic od nuly až po devítku.

Upřímně věřím, že se všechny s láskou vytvářené dárky budou líbit.

Anna Totušková