Noc s Andersenem 2019

Z pátku 29.3. na sobotu 30.3. 2019 se ve škole konal již 19. ročník Noci s Andersenem. Letošním tématem bylo výročí nakladatelství Albatros. Této akce podporující čtenářství se v Mokropsech zúčastnilo padesát žáků z prvního až čtvrtého ročníku, žáci z vyšších ročníků byli efektními pomocníky. K naší velké radosti mezi nás zavítala paní spisovatelka Ivona Březinová. Povídala si s námi o knížkách, z nichž mnohé děti znaly. Součástí programu, který organizátorky dětem připravily, byly úkoly s mezipředmětovou tematikou. Děti při jejich plnění prokazovaly znalosti i dovednosti. A jak to bylo se spaním? Spalo se nám krásně. Žádné školní strašidlo jsme ani tentokrát nepotkali. Těšíme se na další ročník.

Za tým organizátorů Mgr. M. Václavková