Přednáška “ TO JE ZÁKON, KÁMO!“

Ve čtvrtek 9.5.2019 se žáci devátých ročníků seznámili s problematikou legislativy v oblasti drogové závislosti.

Interaktivní přednášku s žáky rozdělenými na skupiny organizovaly a vedly paní por. Mgr. Markéta Johnová a paní por. Mgr. Eva Hašlová z POLICIE ČR. Žáci se na základě filmového dokumentu rozhodovali, zda se jedná o trestný čin, přestupek, co je legální a protiprávní atd. V diskusi kladli mnoho zajímavých dotazů. Přednáška navazovala na naši návštěvu Protidrogového vlaku na začátku školního roku.

Hodnocení žáků:

Přednáška byla interaktivní a sami jsme se mohli o něčem rozhodovat. Příběh byl podle skutečnosti. Dozvěděli jsme se něco nového o zákonech.

M. D. Velková

Film se mi líbil. Měl zajímavý příběh, který by mohl dnešní generaci varovat před velmi nebezpečnými a nežádoucími účinky drog. Bylo dobré, že byl inspirován reálnou události. Změnil bych jen způsob odpovědí ve skupinách při soutěži o filmu.

V. Jurenka

Přednáška byla zajímavá a naučná. Obsahovala velmi důležité téma. Vlak byl lepší!!!

D. Stronček

Přednáška se mi celkem líbila. Bylo to dobře zpracované. Bylo dobré, že nás paní policistka zapojovala do diskuse.

M. Bláha