4.D: Výlet na Tetín

20. dubna 2016 jsme si vyjeli na výlet na Tetín. Brzy ráno jsme vyráželi vlakem do Berouna, odtud  po turistické značce do Tetína. Vyšlápli jsme si na bájný kopec Damil, posvačili a zase dolů do městečka. Nejdříve do muzea, kde nám paní průvodkyně vyprávěla historii, prohlédli jsme si vystavené exponáty a odebrali se na vyhlídku nad Berounkou. Navštívili jsme kostel J. Nepomuckého, sv. Kateřiny a Ludmily, pokračovali ke zbytkům starého hradu, kde je nádherná vyhlídka na lomy a Berounku. Pak jsme se vydali po modré na Kodu a do Srbska, odkud jsme jeli vlakem do Mokropes. Výlet se vydařil, bylo krásné počasí, děti se proběhly a ještě si stačily pohrát s ještěrkou, která se vyhřívala na sluníčku. Děti byly „ušlé“, ale spokojené.

Radka Lehnertová

26.04.2016