3.E: Čarodějné vyučování

Celý tento týden děti z 3.E lovily čarodějnice. Získávaly je za plnění úkolů běžných i měně obvyklých v rámci normální výuky.Pracovali v týmech i samostatně. Zatímco lovily, jejich třídu osidlovali netopýři (jen papíroví), takže koncem týdne se proměnila ve správné čarodějnické obydlí. Jejich hon vyvrcholil v pátek 29.4., kdy se celé vyučování odehrávalo v tajemném rázu. Děti luštily matematické šifry na netopýrech, rýsovaly pavučiny. Seznamovaly se s jedovatými organismy vyskytujícími se na území naší vlasti, z nich měly i poznávačku. Procvičovaly se ve čtení jak jinak než kouzelných formulek, které pro ně připravila jejich paní učitelka. Ve svých týmech pak psaly texty také v tomto duchu. Na závěr všechny čekal testík ze znalostí čarodějnic pohádkových a svačinka. Jaká? No přece pavouci… želatinoví.

Martina Václavková

12.05.2016