Stereoskopické zkoumání

V úterý 16.2. 2021 měly děti z 1.D jedinečnou možnost podívat se okulárem stereoskopu, jak vypadá běžné kuchyňské koření, když je několikanásobně zvětšeno. S přiblížením tohoto přístroje dětem přišel pan učitel Luděk Svoboda. Po krátkém představení stereoskopu nabídla učitelova vnučka pomoc dětem, které ještě trochu tápaly nad tím, jak si mají přístroj nastavit, aby vyhovoval jejich očím. S její pomocí si brzy většina dětí přizpůsobila nastavení okuláru sama. Pozorovali jsme kávovou sedlinu, pepř, kmín, mák a sůl. Protože mě čekalo školení, byla jsem u stereoskopu s dětmi jen chviličku. Paní asistentka Radka však byla přítomna po celou dobu, a tak jí děkuji za fotky, které bych bez jejího přičinění neměla.

Děkujeme panu učiteli za prima zážitek a těšíme se, co vymyslí příště.

Anička

28.02.2021