Pomáháme přírodě – UKLIĎME ČESKO

V pátek 17.září jsme se zúčastnili akce UKLIĎME ČESKO, při které dobrovolníci pomáhají přírodě. Pomáhali jsme zbavit se jí věcí, co do ní nepatří, věcí, které v ní zanechali nepořádní lidé nevážící si životního prostředí.

Společně se 4.E jsme se ujali oblasti v okolí basketbalového hřiště. Sbírali jsme i cestou na „svou“ lokalitu. Děti se předháněly, kdo objeví větší „obludnost“.

Povídali jsme si o materiálech a děti odhadovaly, za jakou dobu se v přírodě rozloží. U mnohých jsme byli překvapeni.

Myslím, že akce se vydařila. Pobyli jsme celé dopoledne na čerstvém vzduchu, ušli jsme skoro deset km, nezmokli jsme a malinko jsme pomohli přírodě.

Nejlepší by však bylo, kdyby se lidé zamysleli. Kdyby nemysleli jen na teď a přemýšleli, které materiály opravdu musí používat a jak s nimi po jejich využití nejlépe – ne nejpohodlněji, naložit.

Děkuji dětem i rodičům  za jejich přístup.

třídní učitelka 5.E Mgr. M. Václavková

PS: najdete na fotografiích mišpule 🙂

19.09.2021