Září ve veverkách

V letošním školním roce 2021/2022 se nás ve Veverkách sešlo celkem 30 dětí. Většinu tvoří prvňáčci z 1.A, doplňují je druháci ze 2.A. Myslím, že se nám sešla celkem prima parta, protože pro prvňáčky je toho ve škole spousta nového, a druháci jim ochotně pomáhají ve všem se zorientovat a vše zvládnout.

V prvních týdnech jsme si četli a vysvětlovali pravidla z tzv. Družinového desatera o chování se v družině, nacvičili si sebeobsluhu v jídelně, osvojili si bezpečnostní pravidla na hřišti, pravidla nošení roušek a zvýšené hygieny. Ukázali si, kde co ve škole najdou už WC, ostatní oddělení, hračky či materiál na vyrábění.

Aby děti po tak náročném vstupu do školy nebyly příliš unavené, chodili jsme hodně ven na hřiště před školu. Děti jsou rády, že se vidí se svými bývalými spolužáky ze školek. Nejoblíbenější atrakcí na hřišti asi bude tobogán (také je to super schovka, když přijdou rodiče), lanovka, pískoviště, švihadla a chůdy.

Rovněž jsme se pustili i do tvůrčích Veverkových činností. Výtvory dětí, i děti při tvoření můžete vidět v galerii.

Těším se na další aktivity s dětmi i na pohodové chvíle strávené v družině

Olinka

03.10.2021