Školou chodil Mikuláš

Mikuláš na Komendě

Jako každý rok i letos navštívil děti ve škole v Komenského ulici Mikuláš. Mikuláš v doprovodu hodných andělů a rozpustilých čertů přišel za všemi dětmi do každé třídy. Děti Mikulášovi společně zazpívaly připravenou koledu nebo zarecitovaly básničku. Ve své kouzelné knize měl Mikuláš o každém dítěti napsáno, jestli bylo, nebo nebylo hodné. Čerti sice chtěli některé uličníky odnést do pekla, ale andělé je na poslední chvíli zachránili. Nakonec všechny děti od Mikuláše dostaly dáreček a slíbily, že už budou jen hodné.

Sváteční den si užil Mikuláš, andělé, čerti, děti i paní učitelky a už se všichni těší na Vánoce.

5.C a paní učitelka Filípková

Mikuláš v Mokropsech

V pátek 3. prosince chodil Mikuláš i školou v Mokropsech. Mikulášská družina se rekrutovala z řad žáků devátých tříd a měla opravdu napilno. Nakonec byly snad všechny – hodné i zlobivé – děti uspokojeny a čerti si nikoho neodnesli.