NETOPÝŘI – jediní létající savci

Dnes jsme se konečně dočkali. Covid nám na podzim zrušil naplánovanou akci s netopýry. Realizovali jsme ji dnes a moc jsme se těšili. Do školy dorazily dvě lektorky z Ekocentra Nyctalus, které se stará o handicapované netopýry a také se zabývá vzděláváním a seznamováním veřejnosti s těmito zajímavými tvory.

Paní lektorka nás seznámila s netopýry a dalšími letouny. Povídali jsme si o jejich způsobu života, potravě, způsobu lovu, orientaci, zimním i letním způsobu života. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Také jsme se seznámili se třemi netopýry, tedy někdo byl i samička – takže netopýrkami. Na vlastní oči jsme viděli jejich blanitá křídla, na dotek jsme zjistili, jak hebký mají kožíšek. Nejvíce nás však uchvátilo slyšet jejich hlasové projevy, které jsme slyšeli díky přístroji, který netopýří hlas převedl do lidem slyšitelné formy.

Kdo chtěl mohl si netopýra pohladit. I paní učitelky si ve třídách i v kabinetě  netopýry užívaly.

Děti velmi pěkně spolupracovaly a prokázaly, že netopýr není pro ně úplně neznámý živočich.

Bylo to moc fajn. Děkujeme lektorkám i letounům za návštěvu.