Co jsme v tomto týdnu tvořili

V úterý za námi přišli američtí studenti a vyprávěli žákům o americkém svátku Thanksgiving Day. Vysvětlili všem, kdy a proč tato tradice vznikla. Popsali své klasické pokrmy i zvyky. Dozvěděli jsme se, že každoročně americký prezident udělí jednomu krocanovi „milost“ a tento krocan nikdy nesmí být snědený.

Během vyprávění jsme s žáky vyrobili krabičky ozdobené krocanem. Jak se nám povedli, vidíte na fotografiích.

Na konci týdne každý žák ušil látkový pytlíček, do kterého dal levanduli. Tyto výrobky se budou prodávat na Vráži na Mikulášských trzích v sobotu 3.12.2022. V následujícím týdnu vonné sáčky dozdobíme, a kdo bude chtít, ušije si jeden i domů. Níže se můžete podívat, jak nám šití šlo. (Pro některé to byla pořádná fuška, jiní v sobě našli skryté vlohy.)

Dále zde naleznete básničku, kterou se žáci nyní učí.

A můžete se podívat, jak žáci psali test z VL.