Druhá lednová centra

Děti si vyprosily další práci v centrech. Do matematiky bylo zařazeno více úloh k přemýšlení. Třeba poslední úloha o vážení zvířat vypadala naprosto neřešitelně (pokud neumíte řešit soustavu rovnic o 3 neznámých), ale nebylo tomu tak. Kočka a králík váží dohromady 10 kg. Kočka bude těžší než králík – tuto úvahu mi přednesla Míša a úlohu vyřešila. :)…..list je v příloze. V češtině byly standardní doplňovačky, pár rébusů, ale především si každý musel přečíst CELÉ zadání. Udělal to každý? …..ne. V prvouce se děti dozvěděly, jak vzniká sněhová vločka, jaký má tvar a kdy začne padat z nebe na zem. Také podle mapy s meteorologickými údaji doplňovaly předpověď počasí. V ateliéru děti malovaly abstraktní obraz za doprovodu Mozartovy hudby. V posledním centru stejně jako minule řádily robotické berušky. Úlohy už byly složitější: projeď cestu podle zadaných kroků, jeď z místa A do B, vytvoř cestu a zapiš ji šipkami. Trochu jsme se zapotili, ale nestojíme, jdeme dál!

29.01.2023