NÁRODNÍ DIVADLO

V úterý 31.ledna jsme se ráno sešli před školou a společně jsme vyrazili do Prahy.

Naším cílem bylo Národní divadlo.

Cestou k divadlu jsme se zastavili u pomníčku na Národní třídě, kde jsme si oživili události sametové revoluce. Prohlédli jsme si Novou scénu a exteriéry budovy ND. Děti nejvíce zaujaly trigy na střeše.

U hlavního vchodu na nás již čekal náš průvodce, který měl naši skupinu na starosti.

Provedl nás po divadle, dostali jsme se do hlediště, k základním kamenů, na galerii i na balkony.

Obdivovali jsme nádherné obrazy, sochy od umělců, jejichž jména jsou nám již známa i od jiných, se kterými se děti budou setkávat při dalším studiu.

Prohlídka byla provázena velmi hezkým výkladem. Děti se zapojovaly a obratně reagovaly na podněty přicházející od našeho průvodce.

Po prohlídce ND nás čekalo pohoštění v Národní kavárně na Národní třídě, které pro nás přichystala paní Nestrašilová. Bylo to velice příjemné a milé. Patří jí za to velké poděkování.

Po občerstvení jsme se procházkou po nábřeží spojenou s povídáním o okolních stavbách dostali k hlavní poště v Jindřišské ulici. Tu jsme si prohlédli a pohovořili si o její historii.

Pak nás již čekala cesta domů.

Dnešní den se velmi vydařil.

Děkujeme všem, kteří k jeho příjemné atmosféře přispěli.

R. Lehnertová

a 4.D.