CA PŘÁTELSTVÍ

Tento týden jsme zakončili centra aktivit na téma přátelství. Toto téma nás provází celý měsíc duben. Přečetli jsme knihu Tři mušketýři, popovídali si o ní s paní knihovnicí a vydali jsme se do Prahy na divadelní představení také o mušketýrech. V centrech ve škole děti vytvořily společnou girlandu, kde se zamýšlely nad žádoucími vlastnostmi a vztahy ve třídě. Pro kamaráda každý vytvořil náramek přátelství a společně si vytvořily krychli emocí, podle které umí popsat různé situace. Psaní si děti procvičily při určování vlastností pohádkových postav a přiřazování do správných pohádek. Matematické centrum procvičilo řešení slovních úloh a třídění do skupin, děti umí zjištěné údaje zapisovat do sloupcových grafů.

Závěrem nechyběla společná prezentace hotových prací a ohodnocení vlastní práce a aktivity.

Bylo to moc fajn. 🙂

Mgr. Hana Bílová