Škola v přírodě – Penzion Arnika Jestřabí v Krnonoších

Na školu v přírodě jsme letos jeli společně s třídou 4. A + 4. B + 5. D do penzionu Arnika v Krkonoších. Krásné počasí nám přálo celý týden a moc jsme si pobyt  na horském vzduchu společně užili. První den jsme se zabydleli,  děti se rozdělily do družstev a vytvořily si vlastní vlajky a jména týmů. Druhý den jsme šli na krásný výlet do blízkých Vítkovic. Odpoledne děti hráli  míčové hry a večer jsem si zapálili ohýnek a společně  si zpívali. Třetí den jsme měli už od rána krásné počasí. Vydali jsem se na vrchol Kobyla v nadmořské výšce 897m. Cestou jsme procvičovali orientaci v turistických mapách a navigování pomocí GPS navigace. Děti se střídaly v navigování. Ukázali jsem si i moderní aplikace, kterými si děti mohou zpestřit výlety, např. Geocaching nebo Horobraní. Na rozlehlých pláních jsme pozorovali stáda koní s hříbaty, viděli jsem i několik srnek s koloušky. Během výletu si děti oživily uzlování, které se naučily už na minulé ŠVP. Odpoledne bylo věnované orientačnímu běhu, který pro nás připravil profesionální závodník. Žáci měli na své mapě zakreslená stanoviště, která museli nalézt ve správném pořadí. Pro velký úspěch jsem měli i tento den večer ohýnek, žáci zpívali a tancovali. V noci byla noční bojovka po rozsvícených lucerničkách. Uprostřed trasy se děti podepsaly do knihy odvahy. Všichni byli odvážní a bojovku si moc užili. Čtvrtý den jsem se vydali na  celodenní výlet a exkurzi do  kreativní dílny a firemní prodejny skleněných perliček Rautis. Z těchto perliček se vyrábí nádherné vánoční ozdoby a jiná dekorace. Z výletu děti napsaly pohled domů a koupily si dobrůtky v cukrárně. Večer jsme rozdávali diplomy a děti si zatančily na diskotéce.