Drážďany – galerie Zwinger a Museum člověka

Dne 17.10. jsme se spolu se 7.A vydali na exkurzi do Drážďan.

Vyrazili jsme již v 7.00 od školy, abychom se vyhnuli dopravní špičce. Cestou nám pan učitel Svoboda ukazoval zeměpisné zajímavosti, kolem kterých jsme projížděli.

Cesta uběhla rychle, a v 10.00 jsme byli již připraveni na prohlídku galerie. Obrazy a sochy byly krásné, ale bylo jich mnoho, tak nám vždy pan učitel vybral ten nejzajímavější v místnosti, a něco o něm povyprávěl.

Po návštěvě muzea následoval rozchod v obchodním centru ve městě. Ten jsme si užili my, i paní učitelky :-). Ochutnali jsme místní speciality a nakoupili dárky.

Odpoledne jsme se vydali do Muzea člověka. Expozice byla interaktivní, tak jsme pomalu nevěděli, co dříve vyzkoušet. Paní učitelka Rychlíková statečně tlumočila do němčiny a konverzovala s ochrankou, která měla neustále nějaké výtky. Také nám překládala návody k vystaveným exponátům. Místy byla výstava až šokující, dokonce tam byl videozáznam porodu!

Čas uběhl strašně rychle, a tak jsme se v 16.00 museli  připravit na návrat.

Cestu zpět jsme si náležitě užili, a vůbec nám nevadilo, že „škola“ tentokrát končí až pozdě večer.

Už se těšíme na další akci!