Výlet na Karlštejn

Žáci 3. D a 3. A si společně užili krásný podzimní výlet na Karlštejn. Dojeli jsme vlakem do Zadní Třebaně a odkud jsem pokračovali po žluté turistické značce na Karlštejn. Cesta vedla krásnými lesy i podél luk a polí. Potkali jsme i několik božích muk u kterých jsme si odpočinuli a snědli svačiny. Po cestě jsem pozorovali proměnu měnící se podzimní přírody, která právě mění své krásné barvy.  Děti rozpoznávaly jména stromů podle listů a plodů. Povídali jsem si o zvířatech, která u nás přes  zimu zůstávají a která odlétají do teplých krajin. Během cesty jsme měli čas i prostor na hraní prosociálních her a vlastních her dětí. V Karlštejně si děti mohly koupit malý suvenýr nebo drobnost na památku.

Počasí bylo nádherné a výlet se nám moc vydařil.