11. týden v přípravné třídě

Tento týden jsme se naučili psát velké tiskací J a číslici 4, obtahovali jsme jednotahovky a kreslili trojúhelníky. „Četli“ jsme text složený z obrázků, vyčleňovali poslední hlásku ve slově, opakovali si předložky, řešili bludiště a počítali puntíky, kostky, korálky a tečky. Povídali jsme si o emocích, které prožíváme, a četli kapitolu „Proč máme strach?“ z naší oblíbené knížky o Gastonovi, který se pořád ptal.

Také jsme zkoušeli tvořit sousoší s různými názvy. Děti přicházely se spoustou nápadů, jak by sochy měly vypadat, společně se na nich domlouvaly a dokázaly spolupracovat, což se velmi cení:

Můžeš nám věřit

Kamarádi jdou do školy

Jsme prima parta

Pomáháme si

Ve čtvrtek si děti moc užily naši první návštěvu Klub Kina. Shlédli jsme představení Miniopery, které nám zahrála a zazpívala Dětská Opera Praha:

Na zahradě nám vznikají nápadité domečky, například tento stromový:

18.11.2023