Klub mladých diváků

Konečně jsem našla odvahu založit na naší škole Klub mladých diváků.

Podmínky ke vstupu do klubu: účastník je žákem 8. či 9. ročníku, má kulturní chování, je schopen obléci si společenský oděv, zaplatí členský poplatek 500 Kč za  4 divadelní představení za školní rok. Aby se klub mohl založit, je potřeba, aby se přihlásilo nejméně 10 zájemců.

K možnosti navštívit divadelní představení se přihlásilo celkem 16 žáků. 15 z nich je žáky 8. ročníku, poslední účastnice je žákyní 9. ročníku. Někdy někdo nemohl, ale téměř vždy se podařilo najít náhradníka.

Funguje to tak, že z klubu pošlou datum a název představení, které se mohou odmítnout pouze ze závažných důvodů. Posléze pošlou fyzické vstupenky poštou. Nemáme tedy šanci vybrat si sami, na co půjdeme. Výběr přidělených představení byl ale pestrý.

Co jsme zhlédli:

1. Divadlo v Dlouhé – Amberville – Plyšoví gangsteři v neděle dne 17. 12. 2023 od 17:00 hodin
  2. Divadlo Járy Cimrmana – divadlo Aqualung – Válka s mloky – v pondělí dne 22. 01. 2024 od 19:00 hodin
  3. Hudební divadlo Karlín – Legenda jménem Holmes – v neděle dne 03. 03. 2024 od 15:00 hodin
  4. Branické divadlo – Losers Cirque  Company – Nebesa – v úterý dne 16. 04. 2024 od 19:00 hodin

Každé z představení bylo jinak náročné, ale vždy se našel někdo, komu se zpracování, příběh, výkony herců, hudebníků (ano, na jevišti hrála živá hudba), práce kulisáků líbily.

Snad se podaří příští školní rok opět shromáždit dostatek členů, abychom se po večerech mohli vydávat za kulturou.

.                                                                                                                  Markéta Drhová