17. týden v přípravné třídě

Tento týden byl sice krátký, ale o to intenzivnější. Do úkolů jsme skočili bez meškání a udělali velký kus práce. Naučili jsme se psát písmeno O, číslici 6 a ostrý hrot, kreslili jsme malé, větší a největší obrázky, prozkoumávali jsme čtyřhlásková slova, zopakovali si krátké a dlouhé slabiky, popisovali děj podle obrázků, vyhledávali shodné dvojice písmen, překreslovali tečky do čtvercové sítě, porovnávali délky matematických hranolů, skládali osově symetrické obrázky a řady s pravidelně se opakujícími prvky, hráli hry na podporu spolupráce a povídali si o tom, co znamená slovo RESPEKT.

Při pokusu s vodou děti zjišťovaly, které předměty plavou a které se potápějí, a svoje pozorování zakreslovaly do protokolu:

Děti vyplňují pracovní list – vybarvují shodné ciferníky:

Oblíbená hodina tělesné výchovy:

Naši stavitelé:

06.01.2024