Týdenní plán 29.1. – 2.2. GOTIKA

Milí mořeplavci,

čeká nás pololetní vysvědčení a také prodloužené volno. Předtím se ale naučíme něco o gotických stavbách. Toto je například katedrála Notre-Dame v Paříži z 12. století, kterou stihl v roce 2019 požár. Katedrála je po rekonstrukci a čeká ji v polovině tohoto roku znovuotevření.

Tento týden se budeme věnovat projektovému vyučování v úterý a ve středu.

V pondělí pojedeme podle rozvrhu.

Co nás tedy čeká:

pondělí:

čeština: nová kapitola Zajímavě NOVÁ LÁTKA podmět a přísudek

uč. str. 76 – 77 Zajímavě + tabulky na výklad nové látky

pracovní sešit číslo 1 str. 48, pracovní sešit číslo 2 str. 4

čtení: hlasité čtení čítanka str. 84-85, čteme legendy, čteme společnou knížku Ťapka, kočka stěhovaváposlech na pokračování

matematika:

Objevujeme velká čísla: uč. str. 60/cv. 3,4, str. 62/cv. 7,8 na rozehřátí + uč. str. 68 Počítáme s Egypťany NOVÁ LÁTKA, pracovní sešit str. 20, 21( neboli učíme se násobit vícenásobným činitelem + jedna slovní úloha) + početník 2 sloupečky (str. 29)

vlastivěda:

uč. shrnutí 30 – 33 Vláda přemyslovským králů ( Jak žili ) + zápis do sešitu, pracovní sešit str. 17, můžete využít na zopakování tyto prezentace. Jsou moc pěkně udělané.

První Přemyslovci – prezentace (skolakov.eu)

Vláda přemyslovských králů – prezentace (skolakov.eu)

úterý: projektové vyučování: GOTIKA – centra aktivit objevy + ateliér ( projekt ekosystémy – přírodověda)

středa: projektové vyučování: – centra aktivit čtení a psaní + shrnutí center

angličtina:

Dú do středy 31.1. – dopsat str 21.

Bude jen 1x Aj – učebnice str. 71/3, 72 /1,2, 73 /4. Dú do dalšího týdne – dopsat str. 19,kdo ji ještě nemá. Ve čtvrtek 8.ci v pátek 9.2.bude test ze 4.lekce .

• poslední vyučovací hodinu rozdávání vysvědčení

1.2. ředitelské volno

2.2. pololetní prázdniny