Ztracený masopust

Milí rodiče,

dnešní výlet do Národopisného muzea Národního muzea se vydařil na jedničku. Již cestou do Prahy děti byly natěšené na námi zarezervovaný vzdělávací program „Ztracený masopust“. V muzeu nás přivítala paní průvodkyně, která nás hned začala seznamovat s přicházejícím svátkem. Děti si připomněly nejtradičnější masopustní masky v masopustním průvodu, co je pro ně charakteristické, jak se chovají a také z čeho se vyrábějí. Již vědí, kdo chodí v masopustním průvodu, koho masky navštěvují a co znamená pochování basy. Děti si také zkusily na masopustní průvod zahrát, včetně tance medvěda se selkou. Znají, jaké zvyky a tradiční pokrmy k masopustu patří, a také vědí, že ten opravdový půst začíná až po ukončení masopustního veselí. Závěrem se ti nejodvážnější pustili i do nácviku obchůzkového tance „pod šable“, pocházející z Moravy.

Po ukončení prohlídky se děti v muzeu nasvačily a s radostí vyrazily na blízké dětské hřiště s prolézačkami. Děti zvládly na jedničku i cestování vlakem a tramvají. Věřím, že děti Vám o výletě budou nadšeně vyprávět!