Edubus v naší škole aneb už víme co je suchý led !

Dnes jsme se zúčastnili vzdělávacího projektu Edubus. Jedná se o mobilní polytechnickou laboratoř, díky které jsme mohli proniknout do tajemného světa chemie a fyziky. Náš program se jmenoval „Když je led suchý“. Přestože chemii ani fyziku ještě zcela neznáme, už teď víme, co to je suchý led, jaké má vlastnosti, jaký je jeho chemický vzorec, z čeho vzniká a hlavně k čemu všemu se využívá. Kromě toho jsme si vyzkoušeli celou řadu zajímavých a zároveň zábavných pokusů včetně měření koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu i v našem dechu, hašení ohně oxidem uhličitým a už také víme, jak se ve filmech či pohádkách dělá tajemný kouř doslova přetékající z čarodějných kotlíků. Celý program probíhal přímo v autobuse před školou, speciálně vybaveném pro realizaci pokusů. Na konci programu jsme každý dostali nafukovací balonek naplněný suchým ledem a sledovali jak se po zavázání díky sublimaci sám nafukuje. Budeme se těšit na další podobné akce !