Velikonoční keramická dílna

V tomto týdnu jsme se začali připravovat na jaro a Velikonoce.

• Vytvořili jsme si akvárko plné půdy z různých míst ČR, Itálie a Švýcarska, do které si zasadíme jarní ozdobu naší třídy. U toho jsme si povídali o různostech v půdě a sledovali živočichy, které žáci spolu s půdou omylem přinesli.
  • Postarali jsme se o zvířátka na naší farmě a podojili jsme kozu Lípu. Pozemek postupně pokrýváme štěpkou a doufáme, že nás brzy přestane trápit všudypřítomné bahno.
  • Žáci si krásně zabruslili. (Již nám zbývají jen 2 bruslení a to 12. března a 26. března.)
  • Věnovali jsme se v matematice geometrii, násobení, dělení a v českém jazyce slovním druhům (hl. 1, 2, 3, 5, 7, 8) a opakovali jsme VS.
  • A v pátek jsme všichni vyrobili krásnou ovečku z hlíny, kterou v dalších dnech osejeme řeřichou.

V galerii se můžete podívat, jak jsem si týden užili.

03.03.2024