AI dětem

8.3. jsme se vydali do Magenta centra na Pankrác, kde byl pro děti připraven program o umělé inteligenci. Magenta centrum je vybaveno skvělou moderní technikou a tak už při příchodu naší třídy do centra, bylo ze všech stran slyšet – „tyyy joooo, koukej, to je něco…“ 🙂  Program byl zaměřený na rozvoj informativních a digitálních kompetencí. Nejdříve jsme se seznámili se stručnou historií umělé inteligence a vysvětlení pojmu. Seznámili jsme se s robotem Božidarou, kterého jsme naprogramovali tak, aby uměl věci, které budou dle našich požadavků. Nakonec nám Božidara i zatančila a zazpívala písničku Skákal pes, ale robot si vymyslel úplně jiná slova. Dost jsme se u toho nasmáli. Po programu si děti vyzkoušely Gaming studio, Xbox, virtuální realitu, mohly si také vyzkoušet různé herní konzole a také podcastové studio, které nejvíce zaujalo Alču a Sófu. Jak jsem si to užili, můžete vidět v galerii.