AI dětem v Magenta Centre

V pátek děti čekalo bližší seznámení s AI (umělou inteligencí) v Magenta Centre v Praze na Pankráci. Průvodkyně je provedla po centru, představila a ukázala jednotlivá stanoviště. Poté měly děti přednášku o umělé inteligenci. Dozvěděly se, co vlastně umělá inteligence je, co jsou její výhody i nevýhody, k čemu ji lze využít a na co je zapotřebí si dávat při jejím využívání pozor.

Učili jsme AI rozpoznávat předměty, pracovali jsme s chatem, povídali jsme si i o historii.

Největší ohlas, nadšení vyvolal robot Božidara, kterou děti s pomocí lektorů programovaly a ona s nimi na základě toho komunikovala. Společně pak vytvářeli příběh o pravěku.

Po skončení oficiálního programu mohly děti využít centrum a vyzkoušet si některé aktivity s umělou inteligencí. Velký zájem byl především o virtuální realitu.

Dětem se akce velmi líbila.