Centra aktivit – sport

Centra aktivit tentokrát proběhla ve spolupráci nadšených rodičů, kterým moc děkujeme. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého z oblasti sportu. V centru čtení a psaní jsem se věnovali hlavním sportovním událostem, které nás tento rok čekají: Olympijským hrám v Paříži a Euru 2024. V centru matematiky se děti seznámily s  Chat GPT a zábavnou formou počítaly jakou rychlostí běhají nejrychlejší lidé a zvířata naší planety, kolik hodin trénují profesionální sportovci každý den a jaké svaly nejvíce namáhají, atd. Děti si vyzkoušely různé sportovní technologické pomůcky a jejich ovládání.  Na profesionálním závodním kole, které si přinesl tatínek našeho žáka, který vyhrál světový závod Cape Epic, si děti vyzkoušely nafukování kola a výměnu duše.

Děti si uvědomily, jak je sport důležitý pro jejich celkový rozvoj. Týmová práce při sportu učí děti spolupráci, komunikaci a řešení konfliktů. Děti získávají charakterové vlastnosti, jako je vůle a odhodlání, a učí se zvládat neúspěchy. Sport tak přispívá k celkovému fyzickému, sociálnímu, emocionálnímu a charakterovému rozvoji dětí, což je důležité pro jejich budoucnost a úspěch v životě.