Výlet Želviček a Tučňáků do Techmanie a Dinoparku

Tento rok se oddělení Želviček a Tučňáků rozhodla, že vyrazí na celodenní výlet do Plzně do Techmanie a Dinoparku. Techmania nám nabídla spousty interaktivních exponátů, které si děti mohly vyzkoušet. Prověřili jsme si své všeobecné znalosti, fyzickou zdatnost a manuální zručnost.

Expozice Vodní svět nám ukázala, jak v přírodě funguje koloběh vody. Zajímavá byla expozice Budoucnost na talíři, která nás seznámila s důležitým tématem co jíme a jak jídlo ovlivňuje kvalitu našeho života. Měli jsme možnost se zúčastnit show s názvem Jak to funguje, která nám připomněla některé vynálezce a jejich vynálezy. Nejvíce nás zaujala ukázka, že i mouka může hořet.

Po skončení jsme se občerstvili v restauraci, kde bylo na výběr spoustu dobrého jídla.

Na závěr si děti mohly nakoupit drobné dárečky v místním obchodě.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Dinoparku, kde jsme si mohli prohlédnout modely dinosaurů v životní velikosti. Zaujaly nás i voliéry s různými druhy ptáků jako jsou bažanti, jeřábi, kachničky a další.

Děti byly nadšené z celého výletu.

vychovatelé Ivana Cullen a Václav Pavel

26.06.2017