Narození jehňátka na školní farmě

V den Velkého pátku se našem školním pozemku narodilo jehňátko. Maminka Ruby s jehňátkem byla dočasně přesunuta na klidnou louku poblíž černošického lesa, kde má dostatek klidu, soukromí a krásnou trávu. Děti už vymýšlejí, jak se malé jehňátko bude jmenovat.

Naše třída stále pravidelně celý rok navštěvuje školní statek. Děti jsou na školní farmě nadšené a spokojené. S radostí přicházejí, aby se staraly o zvířata a rostliny. Tato zkušenost jim přináší nejen radost z fyzické práce a pobytu na čerstvém vzduchu, ale také je učí zodpovědnosti, trpělivosti a týmové spolupráci. Práce na farmě rozvíjí jejich vztah k přírodě a uvědomění si, jak důležitá je péče o životní prostředí. Získané dovednosti a znalosti mohou využít v běžném životě a přispívají k jejich celkovému rozvoji.