Čarodějnická centra aktivit

Poslední týden v dubnu si žáci 3. D užili čarodějnická centra aktivit.

Naše třída se proměnila v opravdovou čarodějnickou školu plnou kouzelných aktivit! Děti se s nadšením zapojily do různých center, kde si mohly vyzkoušet své dovednosti v magických pokusech, míchání lektvarů, čtení kouzelných příběhů a psaní zaklínadel. V matematickém centru jsme řešili čarodějnické úlohy a procvičovali si čarovné počítání.

Nechybělo ani šití vlastních strašidélek a výroba kouzelnických hůlek, které děti s nadšením vytvářely. Celý týden byl plný fantazie, kreativity a radosti z objevování kouzelnického světa. Naši malí čarodějové si odnesli nejen nové dovednosti, ale i spoustu zážitků, na které budou dlouho vzpomínat.

V centru vědy a objevů si děti vyzkoušely několik strašidelných pokusů s bublajícími lektvary.

V centru ateliéru vznikaly strašidélka ze zbytků látek a kouzelné čarodějnické hůlky.

V  centru matematiky děti luštily jména čarodějnic podle číselných šifer. V mapovém podkladu hledaly místa, kde čarodějnice bydlí. Po spojení nalezených bodů vznikl čarodějnický symbol – Pentagram.

V ateliéru českého jazyka si děti  pohrávaly s textem o čarodějnicích Alfonsii Strašlivé a Eugénii Bouřlivé a vymýšlely myšlenkové mapy.