A osel na něj funěl

20. prosince jsme se vypravili do Prahy nasát vánoční atmosféru a pokochat se divadelní hrou v divadle ABC se zajímavým názvem A osel na něj funěl.

Výprava do Prahy se zdařila, nejprve jsme zhlédli kinetickou bustu Davida Černého, popovídali jsme si o díle Franze Kafky, bohužel byla socha mimo provoz, takže jsme neviděli rotující lamely.

Následné poklidné ranní posezení v McDonald vyhovovalo všem, neb někteří měli svačinu z domova, jiní si zakoupili sladké či slané dobroty v proslulých Libeřských lahůdkách, někteří vsadili na snídaňové menu řetězce.

Poté jsme se přesunuli do divadla, které se nachází přes ulici.

K nevšednímu divadelnímu zážitku přispělo mimo jiné i to, že vstupenky byly objednány už v červnu, a protože jsme byli první, seděli jsme v první řadě. Někteří byli nadšeni, někteří méně, neb jak se občas stává, první řada byla součástí představení. Zajímavým způsobem se v představení ukázaly křesťanské i židovské tradice. Dále se ukázalo, že i když Vám okolí hází klacky pod nohy, je důležité nevzdávat se, nepodlehnout zoufalství a poradit si v jakékoli situaci.

Chtěla bych děti pochválit, téměř všichni přišli ve společenském a celou dobu se v divadle (i mimo něj) chovali příkladně kulturně, nehlučeli (jako děti z jiných škol), herce odměnili potleskem.