Centra aktivit Keltové – fotky

Máme za sebou centra aktivit na Kelty.

Propojili jsme geometrii a zlomky s výtvarnou výchovou a pracovními činnostmi. Vyráběli jsme keltský kalendář do kruhu. Keltský kalendář říká, že každý z nás má nějaký strom. Ten má zcela určitě léčivé schopnosti a a Keltové věřili, že každý strom má také svou povahu a každý člověk se do nějakého stromu po smrti převtělí. Keltové nám zde nechali velké kulturní dědictví, a tak jsme se dozvěděli, odkud pocházejí čarodějnice, Hromnice a Dušičky. Žáci si o těchto zvycích museli přečíst a následně nám ve skupinkách interpretovat, co se dozvěděli. Vyráběli do třídy společně výukové plakáty. Propojili jsme tak v českém jazyce čtení a psaní a mluvený projev. V gramatice jsme se věnovali myšlenkové mapě a také podstatným jménům rodu středního. Žáci vymysleli velmi mnoho takových slov, na kterých jsme se učili tato podstatná jména skloňovat podle vzorů MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ. Nezapomněli jsme si také udělat pětilístek na Kelty. Jací byli a užít přídavná jména, co dělali a užít tak slovesa, zkoušeli jsme vymýšlet různé věty a určovat v nich slovní druhy. Nakonec jsme si také ještě vše propojili do vlastivědných map. Víme, ve kterých zemích Keltové byli, kde na našem území měli svá oppida a jaké řeky po Keltech přetrvaly až dodnes. Na konci týdne se všem podařilo novou látku pochopit a všichni zcela určitě o Keltech něco vědí. 🙂 Každé skupince se podařil napsat krásný keltský příběh, který nám každá skupinka přečetla.

Naši mořeplavci si vyzkoušeli, že pokud opravdu všichni pracují na společné věci, nikdo se neodpojí, může vzniknout krásná věc, na které má každý z nich nějakou zásluhu.

Naučili se, že SPOLUPRÁCE je velmi důležitá.

Můžete se podívat na fotogalerii 🙂

Chválím své Kelty a děkuji rodičům za spolupráci a pomoc v centrech.

paní učitelka

26.11.2023