centra aktivit – listopad – MATEMATIKA a ostatní centra

Centra byla uzpůsobena projektové výuce. Děti se učily v souvislostech. Vyjmenovaná slova se učili vzájemně. Nyní je umíme poznat, vyjmenovat a poznáme výjimky. Když se hodně koncentrujeme, dokážeme je i napsat. Ale to je velmi těžká disciplína! Kluci jsou sice v matematice téměř experti, ale nechtějí si přečíst zadání. Holky si zadání přečíst dovedou, ale následně si s výpočty mnohdy nevědí rady. Až se holky a kluci naučí plně spolupracovat, propojí se obojí. Jak porozumění zadaní a dovednost přijít na řešení úloh a dovednosti čarovat v matematice. Tatínek Štěpána dětem řekl vše, co matematika je a děti si mohly zahrát šachy, které tatínek Štěpána také velmi dobře ovládá. Kluci si muže v centrech velmi užili.

Také víme, jak vznikala naše česká historie a známe vše okolo Vyšehradu, vzniku Prahy a těšíme na další vyplňování této osy.

Moc děkujeme za věnovaný čas!