Centra aktivit – pozorování preparátů pod mikroskopy

Rozzářené oči dětí jste mohli vidět na jarních centrech aktivit v naší třídě. Děti se s nadšením ponořily do světa mikroskopie a pozorovaly nejrůznější preparáty pod mikroskopy. Ve třídě byly často slyšet radostné výkřiky, když se dětem podařilo preparát pod mikroskopem najít a přesně zaostřit, to se pak u mikroskopů tvořily fronty, aby se každý mohl podívat na okem neviditelnou nádheru preparátu. K dispozici jsme měli  několik mikroskopů od klasických mechanických až po moderní propojené přes počítač. Děti mohly pozorovat velký technologický pokrok mezi mikroskopy. Moderní mikroskopy umožňují snadnější a přesnější pozorování díky digitálnímu zobrazení na obrazovce počítače, nabízejí možnost  sdílet pozorování s ostatními, možnost fotodokumentace a videa. Naopak klasické mechanické mikroskopy mají své kouzlo v jednoduchosti. I přesto, že nejsou vybaveny nejnovějšími funkcemi, jsou spolehlivé a poskytují kvalitní obrazy. Centrum čtení, psaní  a matematiky bylo věnováno velikonočnímu tématu. V ateliéru si děti vyrobily technikou decoupage velikonoční podložku pod  hrneček. Děti si užily interaktivní učení  a nezapomenutelný pohled do světa neviditelného.

.