Centra aktivit – pravěk

Co jsme tento týden v centrech zvládli? Zvládli jsme toho mnoho. Zahráli si na pekaře a upekli pravěké placky. Také jsme si zahráli na archeology a vykutali si dinosaura. Zařadili jsme si pravěk do časové osy. Také jsme si vytvořili myšlenkové mapy pravěku, abychom si vše lépe vybavili. Každý tlupa zvládla napsat krátký příběh, mamutí počítání a také jsme si rozšířili slovní zásobu o podstatná jména tohoto období. Zařadili jsme si je podle rodu a trénovali životnost u rodu mužského. Umíme rozlišit větu jednoduchou a souvětí. Víme, jak se jmenovala jeskyně, kde se objevily pravěké malby. Ve skupinkách jsme si jeskynní malby také namalovali, vyrobili jsme si pravěké nástroje a dozvěděli se něco o hudbě, která v pravěku již byla. Zjistili jsme, jak se dané období dělilo a dozvěděli se o vývoji člověka a co vše nám tato doba přinesla. Děti dostávaly za odměnu malé čokoládové kamínky 🙂 .

Děkuji všem rodičům za spolupráci.

Megan děkuji za přínosnou hodinu o školství v Ohiu.

Týden pěšky do škol máme za námi. Myslím, že do škol budeme teď chodit pěšky ve větším počtu.

Přeci jen na čerstvém vzduchu se každý lépe naladí na vyučování.

Zde je galerie z našich center