Centra aktivit v září

Máme za sebou první centra aktivit.

Objevy:

Podařilo se nám objevit morseovku, zjistit k čemu se používala, vyluštit pár šifer pro radost a dozvědět se, kdo se o to zasloužil. Také jaký vynález je s tím spojen a kdo vynalezl první telefon.

Matematika:

V matematice jsme si hravou formou procvičili násobilku a dělení, také slovní úlohy a finanční gramotnost.

Čtení a psaní:

V češtině jsme se ponořili do cizích slov a také do říše fantazie. Popisovali  jsme svého skřítka pomocí vlastností a přídavných jmen.

Ateliér:

V ateliéru jsme kreslili vesmír, na který jsme se byli podívat v pondělí do hvězdárny.

Vesmírná stanice:

Kdo měl hotovo, mohl si zahrát matematické pexeso, Scrabble, číst si vlastní knihu či svůj horoskop v neposlední řadě  zkoumat encyklopedie. Děti se tak mohly dozvědět vlastnosti svého znamení. Zjistili, jaké dobré vlastnosti mají jejich spolužáci a také na kterých vlastnostech je třeba pracovat! Každý si mohl tedy vybrat podle svého gusta 🙂 . Toto stanoviště bylo za odměnu a motivaci, abychom práci zvládli ve stanoveném čase.

Ateliér:

skupinová práce 🙂

1.skupinka

2. skupinka

3. skupinka

4.skupinka

Objevy:

Matematika:

Čtení a psaní:

Příští týden se ponoříme do dalšího poznávání 🙂 Těšíme se na další centra.

Na závěr jsme vyhlásili nejpilněji pracující astronauty! 🙂

Za září je to: Ella, Emma, Ema a Jonáš, Dimi, Štěpán

Jsem na Vás všechny pyšná!

Jen tak dál.

Vaše paní učitelka