Co se děje u Medvídků po 12.4. 2021

Od 12.4. jsou díky rotačnímu režimu prvního stupně ve škole děti z 1.D. Je vidět, jak se malá Medvíďata těšila do školy na běžné vyučování, paní učitelku, kamarády, na hraní a vyrábění v družině.

Tento týden jsme ve družině vítali jaro. Vyrobili jsme si pohyblivou housenku na listu. Housenka se hýbe podle toho, jak nastavíme špejli, na které je z části přilepena, buď se nakrčí, nebo natáhne. Naše housenky, oproti těm pravým, mají jednu výhodu: žerou pouze dětmi vytvořené papírové listy, zahrádkáři tedy mohou být v klidu.

Ke konci týdne se děti nadšeně vrhly do soutěže o nejdelšího hada. Nejdříve jsme společně složili hlavu, ihned poté se děti pustily do skládání soutěžního ocasu. Skoro jsem nestíhala řezat proužky z barevného papíru. Když děti viděly, jak se jejich hadi pomalu prodlužují, pracovaly ještě s větším nadšením. Za necelou hodinu jsem soutěž ukončila. Hady jsme pečlivě přeměřili na chodbě před třídou. Vyhrál Daník, jehož krajta měla téměř sedm metrů. Děti dostaly za své úsilí drobné odměny.

Nezapomínáme ani na to, jak důležité je chodit ven, a tak každý den úderem druhé hodiny odpolední vyrážíme na krátkou procházku, do lesíka, na louku u amfiteátru, či na hřiště před školou. Také pečlivě dodržujeme nařízená hygienická opatření: nosíme roušky a respirátory, myjeme si ruce a dodržujeme rozestupy.

Tak ahoj, po distanční výuce se zase uvidíme ve škole

Anička🐻

25.04.2021