Cvičná evakuace

Tento týden jsme si povídali o chování za mimořádných situací. Probrali jsme povodeň, lavinu, zemětřesení i požár. Podrobněji jsme se zabývali povodněmi, jelikož jsme v blízkosti řeky a v paměti máme nedávné zvýšení hladiny i povodně. Zevrubně jsme se věnovali protipožární ochraně. Zahrnuli jsme i osobní zkušenosti dětí. Dnes, v pátek 8. října, jsme si všichni cvičnou evakuaci „z důvodu požáru“ vyzkoušeli. Snažili jsme se prchat uspořádaně, klidně a nikoho cestou ven neztratit. Použili jsme únikové východy. Na shromaždišti před školou jsme vyčkali na pokyny a pak se vydali zpět do tříd. Při dnešním „jakopožáru“ nikdo neuhořel. Školu se podařilo kompletně evakuovat v limitu kolem 3 minut. Dle slov paní ředitelky, byli hasiči spokojeni.

“ A STEJNĚ BUDU POŽÁRNÍKEM!“  …….. připomeňte si veselého dráčka Soptíka