Den pro školu – návštěva profesionálního fotografa

V pátek 9.2. jsme se 7. C a D zapojili se do dobrovolnického programu Den pro školu, kdy lidé různých profesí chodí navštěvovat žáky ZŠ a povídají jim o svém zaměstnání.

My jsme si do výtvarné výchovy pozvali fotografa Tomáše Prince, autora publikace Humans of Prague.

Tomáš ihned zaujal žáky ukázkami své videotvorby, a fotografiemi z cest a projektů, které tvořil.

Ať to byly snímky z romských ghett na Slovensku či slumů v Keni, či jen portréty lidí, které potkával ulicích Prahy, každý snímek byl nesmírně zajímavý, a také, nutno říci, estetický.

Po představení své tvorby nás pan Princ zasvětil do zásad pořízení dobré fotografie, poučil nás, jak pracovat se světlem a co dokáže kontrast či linie.

A poté už byl čas vyrazit ven si tyto zásady vyzkoušet v praxi.

Žáci dostávali krátké úkoly, které fotili svými telefony či zapůjčeným fotoaparátem, a konzultovali je s fotografem.

Zjistili jsme, že pořídit dobrou fotku může být pořádně těžké!

Moc jsme si společné focení užili a určitě na tento projekt v příštích hodinách navážeme.

Jitka Rychlíková, učitelka VV